Phone: +370 603 57726, +370 603 57912
Email: neplanuotasnestumas@gmail.com
www.aukok.lt
MAKE DONATIONS

Women’s Stories

Esu moteris, auginanti dvi mergaites. Vienai dvylika metų, o kitai metukai ir keturi mėnesiai. Vieną saulėtą dieną ruošiausi į šventę, norėjau labai gražiai atrodyti, tuo metu laukiau mėnesinių. Buvau visiškai rami, nes naudojau kontracepciją.

More
 

2010-ųjų vasara. Ispanija. Aš - laiminga, gyvenu su mylimu draugu. Mes puikiai sutariame. Išmokau ispanų kalbą ir ką tik susiradau darbą. Kokia graži iliuzija, nors tada atrodė nuostabi realybė. Praėjus mėnesiui po įsidarbinimo, aš sužinojau, kad laukiuosi. Mano brangiausiasis ir taip mylimas draugas supanikavo.

More
 

Kai su vyru susilaukėme pirmo sūnaus, buvome abu labai jauni, bet tuomet buvome stipresni, nei tuomet, kai sužinoję, jog laukiamės antro vaikelio. Sūnui tebuvo tik 7mėn.. vyras puolė į įsteriją, kaip mes auginsim 2 vaikus, kai dar neturime savo namų, kad dar turime luktelėti, kad per anksti...

More
 

Norėčiau ir aš papasakoti savo istoriją. Pastojau prieš pusę metų ir pasidariau abortą. Su draugu buvom apie 2 metus, bent aš jį mylėjau, bet kai sužinojau, kad esu nėščia, jis iškart pasakė: abortas. Pareiškė, kad jei nepasidarysiu, paliks ir nenorės daugiau nei manęs matyt, nei vaiko.

More
 

Buvo 2009m. vasara, kai sužinojau esanti nėščia. Turėjau draugą, su kuriuo kartu dar buvom neilgai, bet atsitiko taip, kad pastojau. Aptemo protas. Net minties nebuvo, kad vaikelį reiktų pasilikti, pirma mintis - abortas. Aišku, draugui pasakiau, kad laukiuosi ir kad darysiu abortą. Jis neprieštaravo. Tiksliau, nieko nesakė, nereiškė savo nuomonės.

 

More
 

Sveiki, nuostabios svetainės kūrėjai, savo istoriją norėčiau pradėti pirmiausia padėka už tokią gerą idėją ją sukurt ir už problemų analizavimą.

Noriu pasidalinti savo liūdna istorija. Pati užaugau vaikų namuose, kur seksualinio švietimo tais 80- tais metais kaip ir nebuvo. Nebuvo netgi puoselėjama ar kalbama, kad žmogaus gyvybė yra vertybė, kad mes, mergaitės, save turėtume saugoti. Mes patys buvom tik statistiniai vienetai.

More
 

Gyvenau mažame miestelyje. Buvau, atrodė, tvirtai nusistačiusi prieš abortus, bet pačiai aptemo protas, kai turėjo gimti trečias vaikas, ir negavau paramos, o tik priešiškumą. Kai paramos nebuvo, kilo net tokių minčių - kas bus su kitais mano vaikais, jei numirčiau gimdydama, kaip bus su darbu - nes aš šitiek įsipareigojusi. Ir kad būtų bent vienas žmogus pasakęs – atsipeikėk - ką tu darai, aš pagelbėsiu tau, jei

More
 

Sakoma, jog vyrą galima pažinti iš trijų dalykų: jo piniginės, jo pykčio ir tada, kai išgeria. Aš dar pridėčiau, jog tikrasis vyro charakteris atsiskleidžia, kai moteris nuo jo pastoja.Tada prasideda didysis egzaminas ir tolimesnių santykių išbandymas. Man šis išbandymas prasidėjo, kai suvokiau, jog laukiuosi ir tai paskelbiau savo tuometiniam partneriui.

More
 

Pirmas sūnus man buvo neplanuotas, bet gimdžiau ir esu laiminga. Kai pirmajam buvo metukai ir pora mėnesėlių, vėl pastojau, vėl neplanuotai. Mano viduje buvo daug sumaišties... Ir su draugu nebuvo viskas gerai... Jis vaiko norėjo, aš ne...

More
 

Kartą žaisdama su anūku pagalvojau, Dieve, koks būtų siaubas, jeigu tuomet būčiau paklausius „patarimų” arba išsigandus. Šių gyvenimo džiaugsmų, už kuriuos didesnių TIKRAI nėra, galėjo ir nebūti. O „patarėjų“ ir „patarimų“ tikrai buvo nemažai. Tapau nėščia dar neištekėjusi, taigi, galima sakyti, kad tai buvo nelauktas nėštumas.

 

More
 

...prieš 23 metus mano mama pirmą kartą pasimylėjusi pastojo. Ar galėtumėt bent pagalvoti, kas gali būti baisiau? Tai va, tai buvo išprievartavimas... Tais laikais, na, manyčiau, kad ir šiais, tai būtų nuoroda į abortą... Ji tuo keliu ir nuėjo... Pasirinko abortą. Jau gulėdama kėdėje, kai ginekologas norėjo nutraukti nėštumą ( tais laikais abortą darydavo be narkozės), ji persigalvojo. Ji lėkė koridoriais, o gydytojai bėgo paskui ją ir įkalbinėjo sugrįžti... Bet mano mamytė mane pasiliko!!!!!! Aš GIMIAU!!!! Gimiau, NEPAISANT NIEKO!!!! Kas, kaip ne aš, turėjo mirti dar mamos įsčiose? Skaitydama forumus, vis labiau įsitikinu, jog tokiems, kaip aš, yra lemta mirti dar negimus. Žinoma! Kokie vaikai gali gimti nuo prievartautojo? Kaip galės gyventi moteris, žiūrėdama į vaiką, kuris visą gyvenimą jai primins tą siaubą??? NUŽUDYTI!!!!

More
 

Sveiki,

Savo istorija dalinuosi su visais, tikiuosi, kad ji padės apsispręsti dėl lemtingo žingsnio daugiau moterų.

Poryt valstybiniai egzaminai, o šiandien tokia graži šilta balandžio diena. Būtų smagu nulėkt prie jūros, pasivaikščioti pajūriu, bet tie egzaminai ... Vis dėlto nusprendžiu, kad reikia pailsėt ir už keliolikos minučių mes su vaikinu (dabar jau mano vyru) jau vaikštinėjam nuostabiu pajūriu...

More
 

Devintajame dešimtmetyje šią moterį vadino sekso simboliu. Į sceną ji užlipo vos septyniolikos. Ir iškart tapo lietuviškos popscenos žvaigžde. Tačiau jos karjerą lydėjo skandalai, kurių užtektų kelioms Holivudo žvaigždėms: netikę vyrai, neįvykę koncertai, provokuojančiai atrodantys drabužiai. Tokia buvo Džordana Butkutė. Tačiau pirmadienio vakarą per „Lietuvos ryto“ televizijos laidą „Kitaip. Su Nomeda“ dainininkė gerbėjams atsiskleidė visai kitokia.

More
 

29 metų kaunietė Aistė Ruzgienė savo gyvenimo džiaugsmu ir didžiausiu turtu vadina du vaikus – 8 metų Rusnę ir 9 mėnesių Timotiejų. Nė vieno iš jų šiame pasaulyje galėtų nebūti, jei ne Aistės užsispyrimas ir drąsa. Svajonės turėti didelę šeimą moteris neatsisakė net tada, kai laukdamasi pirmagimio išgirdo žiaurią diagnozę – kraujo vėžys.

More
 

Aš tuo metu buvau 19 -os metų, pirmo kurso studentė, be būsto, be darbo, draugavom gražiai su vaiko tėvu, vieną dieną jis pasiūlė sukurti šeimą, pagalvojau - myliu aš jį, gyvenom jau kartu, o kodėl gi ne, dviese ir užauginsim tą vaikelį. Jis dirbo,  aš galvojau jog baigsiu mokslus, kad su vaiku, nes jis man padės, bet...kai sužinojo, kad laukiuosi jau kitą dieną dingo su visais lagaminais. Liko būstas, už kurio nuomą dar reikėjo susimokėti iš savo stipendijos. Ir likau aš be darbo, be namų ir dar su augančiu pilvuku. Su tėvais jau nebebendravau, nes jie prieš pradedant draugaut su vaiko tėvu, jie man buvo pasakę rinkis: „arba jis arba mes“. Aišku, aš pasirinkau vaiko tėvą, ir va - gavau ką gavau.

More
 

Džeinės mamai buvo tik 12 metų, kai ją išprievartavo.Tik praėjus keliems mėnesiams  po šio baisaus įvykio Džeinės mama suprato, jog laukiasi.

More
 

Man 63- eji metai. Tada, kai pasidariau abortą, man buvo 25 – eri.  Išoriškai pažiūrėjus mano gyvenimas paprastas, lyg niekuo iš kitų perdaug ir nesiskiria. Pirmoji rimta, gili meilė mane ištiko studijuojant pirmame kurse. Jis buvo mano bendrakursis. Baigę mokslus susituokėme. Po trijų mėnesių pradėjau lauktis mūsų pirmagimio. Tada atsitiko  tai, ko net negalėjau įsivaizduoti. Vyras pasakė, kad šitas vaikas per anksti, kad nereikia skubėti, visada suspėsim. Visas gyvenimas prieš akis.

More
 

Man buvo 25-eri metai. Tuo metu Kauno onkologinėje ligoninėje buvo pastebėtas apgamo pakitimas – melanoma. Buvo atlikta operacija, po to turėjau lankytis pas onkologą stebėjimui.

More
 

17 metų Audronė tapo nėščia. Laukėsi nuo savo vaikino – pirmosios meilės. Santykiai jau buvo pašliję. Audronės motina matė, kad dukra kremtasi. Mergina prisipažino, kad nori nusižudyti. Sužinojusi apie nėštumą, motina dukters nesmerkė, tik pasakė: „Turime nutarti, ką daryti“.

More
 

Aš prisimenu 1974 metų spalio 30 dieną, kai aš nužudžiau savo vaiką – mergaitę. Tai buvo abortas viduriniame nėštumo periode. Aš nuėjau pas gydytoją, nes mano šeimos nariai darė man spaudimą ir skatino tokiam elgesiui. Niekas nepasakė: „Nancy, gerai pagalvok!“ Tai buvo ne mano idėja, o jų.

More
 

Aš nebuvau tokia stipri. Išsigandau atsakomybės. Maniau,  jei gimdysiu, nuo manęs nusigręš artimausi žmonės, pasmerks draugai. Nors seniai man nebe šešiolika, nesijaučiau pasirengusi tapti mama. Rytoj jau bus 3 savaitės, kai pati savo noru atsisakiau dar negimusio kūdikėlio.

More
 

Apsisprendžiau nutraukti nėštumą, kai man buvo 21- eri. Buvau netekėjusi, turėjau penkeriais metais vyresnį draugą. Aš mokiausi med. seserų mokykloje. Kai sužinojau, kad laukiuosi, beveik nesvarsčiau, ką darysiu. Sukilo mano ambicijos, pasakiau sau, kad privalau baigti mokslus ir pati užsidirbti. Nenoriu būti draugo išlaikytinė. Man atrodė, kad tai labai pakenktų mano savivertei. Mūsų šeimoje buvo tokia nuostata, kad moteris neturi būti kaip koks „priedas“ prie vyro. Mama vis kartodavo, kad šiuolaikinė moteris turi būti laisva, nepriklausoma, neturėtų pasikliauti vyru, bet pati „stovėti ant kojų“.

More
 
Parašyk ir Tu savo laišką mums el. paštu neplanuotasnestumas@gmail.com
 
OUR SPONSORS