Tel.: 8 603 57726, 8 603 57912
E. p.: neplanuotasnestumas@gmail.com
www.aukok.lt
PAREMKITE MUS
2% parama

Sveika,

šį tinklalapį ir mūsų pagalbos centrą kūrėme Tau ir visoms, kurios išgyvena neplanuoto nėštumo sumaištį, abejones, baimes, vienišumą ir neviltį. Norime padėti eidamos kartu su Tavimi šį sunkų gyvenimo laikotarpį – priimti ir suprasti Tave ir Tavo situaciją tokią, kokia ji yra, suteikti būtiną informaciją ir konkrečią pagalbą konsultuojant individualiai.

Tavo būsena tikrai nėra eilinė jau vien dėl to, kad yra dvi visiškai priešingos apsisprendimo galimybės, todėl norime palaikyti Tave ir padėti priimti informuotą, atsakingą sprendimą.

Kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko sudėtingų laikotarpių, sunkių išgyvenimų. Netikėtas nėštumas – ne tuo metu, kuriuo tikėtasi, ne su tuo žmogumi, su kuriuo norisi likti visą gyvenimą – gali taip pat būti sunkus, išbandymų, abejonių ir klausimų kupinas gyvenimo etapas.

Sužinojus, kad laukiesi, nors to neplanavai, užplūsta gausybė jausmų – nustebimas, pyktis, pasimetimas, nerimas, baimė, nežinia. Visi šie jausmai natūralūs ir suprantami. Netgi tais atvejais, kai nėštumas būna laukiamas ir tikėtas, moterys išgyvena visokius jausmus – ir džiaugiasi, ir nerimauja, gali abejoti, ar jau pasiruošusios tapti mamomis, ar tinkamai mokės auginti ir auklėti vaikelį. Visgi netikėto nėštumo atveju greta stiprių jausmų neretą moterį kamuoja klausimas – kaip elgtis? Ką daryti toliau? Nešioti ir gimdyti vaikelį ar nutraukti nėštumą, nes kol kas nebuvo planuota savo gyvenimą paskirti vaiko auginimui?

Priimti sprendimus sudėtingais gyvenimo klausimais nėra paprasta – natūralu, kad gali būti sunku apsispręsti, ką daryti neplanuoto nėštumo atveju. Nesvarbu, kokia beviltiška situacija atrodytų, paprastai joje būna ne vienas, o net keletas sprendimų. Todėl labai svarbu neskubėti nuspręsti, o pasistengti ramiai apsvarstyti visus galimus sprendimo variantus. Svarbu pasidomėti kiekvieno pasirinkimo pasekmėmis, suprasti, kokia yra prieinama parama ar pagalba, nusprendus auginti vaikelį ar priešingai, nutarus nutraukti nėštumą. Kartais gali būti sunku priimti sprendimą vienai arba jaučiamas aplinkinių spaudimas priimti tam tikrą sprendimą – tuomet svarbu savo aplinkoje paieškoti žmogaus, kuris ramiai ir bešališkai padėtų apsvarstyti galimus sprendimus.

Svarbu žinoti, kad abortas turi savas pasekmes, kurios gali būti skaudžios. Ne visos moterys nėštumo nutraukimą išgyvena vienodai, visgi daliai jų abortas yra visų pirma netektis, kuri gali sukelti psichinius sutrikimus (depresiją, priklausomybes, savidestrukciją).

Ką tik benuspręstum Tu – išnešioti ir auginti vaikelį, išnešioti ir duoti kitai šeimai įsivaikinti ar darytis abortą – žinok, jog Tu turi teisę būti suprasta, išklausyta ir priimta su visais Tavo jausmais, rūpesčiais, abejonėmis ir klausimais. Jei jauti, kad šiuo metu tau reikia paramos, supratimo, norisi su kuo nors pasitarti, pasidalinti savo abejonėmis – drąsiai kreipkis. Mūsų Krizinio nėštumo centro konsultantai yra pasirengę atviram ir neteisiančiam pokalbiui su Tavimi.

MŪSŲ RĖMĖJAI IR PARTNERIAI