Tel.: 8 603 57726, 8 603 57912
E. p.: neplanuotasnestumas@gmail.com
www.aukok.lt
PAREMKITE MUS
2% parama

Justė Arlauskaitė-Jazzu - “Motinystei pasiruošti neįmanoma”


 

Justė Arlauskaitė-Jazzu “Motinystei pasiruošti neįmanoma”

 

Atlikėjos Justės Arlauskaitės-Jazzu dainų tekstai kupini jausmų ir meilės. Ir Justės gyvenime jų netrūksta. Pati atlikėja prisipažįsta, dabar jos gyvenime ramybės ir harmonijos laikas.

“Esu kalbėjus apie viską, bet kaip reaguočiau, jei sužinočiau, kad laukiuosi, manęs niekas neklausė”, sako Justė.

J. Arlauskaitė yra viena iš daugelio žinomų žmonių, prisijungusių prie socialinės kampanijos “Leiskime stebuklams vykti”. Kampanijos, kurios tikslas – palaikyti moteris jų sprendimuose ir kviesti visuomenę atvirai priimti gyvybę, nepaisant jos atsiradimo aplinkybių.

Kaip į labai netikėtą žinią reaguotų pati Justė, kas jai keltų didžiausią nerimą, - apie tai pirmasis pokalbis.

 

Juste, o kaip Tu reaguotum, jei šiandien sužinotum, kad laukiesi?

Žinai, būtų šokas, bet tikrai ne tas blogas šokas. Kai aš sutikau Donatą, pirmą kartą gyvenime labai aiškiai supratau, kad su juo galėčiau ir norėčiau vaikų. Gal todėl man tie dalykai dabar atrodo paprastesni. Tai jokiais būdais nereiškia, kad mažiau įpareigojantys. Bet aš jaučiuosi ne viena, jaučiuosi mylima ir nėštumas būtų natūralus vyksmas. Jeigu tai įvyktų, aš ir apsidžiaugčiau ir gal šiek tiek pradėčiau galvoti: o Dieve, kas dabar bus, mano karjera, mano Londonai, mano Švedijos, bet juk tai yra gyvybė, kaip dar galima į tai sureaguoti.

O dėl ko labiausiai bijotum?

Nerimą kelia skirtingos aplinkybės, tai labai nuo mūsų pačių priklauso, ko mes norime. Pavyzdžiui, aš esu perfekcionistė, ypač savo karjeros klausimais. Net gi karjeristė, taip būtų galima sakyti. Iki 30 metų įvairių skirtingų dalykų atsitiko tiek man kaip moteriai, tiek kaip karjeristei. Šiuo metu, atrodo, esu tokioje finišo tiesiojoje į patį piką link savo gyvenimo tikslų ir jei sužinočiau, kad laukiuosi, būtų toks kaip stabdis. Bet tai viena vertus.

Kita vertus, dėl ko man ir pačiai šiek tiek baisu ir tas baisumas gražus, aš be galo myliu savo šeimą ir jei atsirastų naujas žmogus, man būtų visiškai  dzin visos karjeros, man būtų nusispjauti ant visko. Aš norėčiau būti su savo vaiku, jį globoti ir duoti jam viską, ką aš galiu geriausio. Tai ir šeimoje  aš esu visiška perfekcionistė.

 

Kas keltų nerimą, abejones?

Tų tokių baimių, jos nėra kažkokios fobiškos labai, bet jų mažų yra. Tai susiję su nežinomybe. Atrodo, tiek kartų gyvenime ir girdėjau, ir mačiau kaip draugai augina vaikus, pati juk vaiku buvau, bet tai būtų visiškai nauja patirtis, kuri šiek tiek baugina, bet yra labai graži. Visos moterys su tuo susiduria.

 

Ar motinystei apskritai įmanoma pasiruošti?

Man atrodo, kad neįmanoma, todėl kai tai atsitinka, tai yra mums skirtas laikas. Pasiruošti neįmanoma ir todėl, kad tol, kol tu nepalieti, nepajauti, kad tavo viduje kažkas yra, juk fiziškai ir psichologiškai daug dalykų vyksta su tavim, tavo kūnu, su tavo mintimis. Tam pasiruošti neįmanoma.

Aš suprantu tuos žmones, kurie planuoja šeimą, kurie turi kažkiek vaikų ir toliau planuoja. Man neatrodo tai nenormalu ar neįprasta. Bet kad ne visiškai viską iki galo galima suplanuoti, gal ir gerai, nes tu gali planuoti, bet nebūtinai tam gali būti pasiruošęs.

Neplanuotai pastojusios moterys išgyvena dėl to, ką pasakys šeima, draugai. Esi viešas žmogus, ar tau rūpėtų kitų nuomonė?

Tikrai to žmogaus paklausei (aut.past. juokiasi).  Žinai, aš tokioje situacijoje pati nesu buvus, bet buvo tikrai begalė mano draugių. Tikrai ne viena. Tos situacijos išdiskutuotos, buvo ir panikos, ir klausimų: “Ką dabar daryti?” ir t.t. Aš tik pasikartosiu, pati dar neturiu vaikų, bet turėjau kitokių situacijų, tikrai kritinių arba ribinių, gyvenime. Tos situacijos mane išmokė, kad yra visiškai nesvarbu, ką pagalvos žmonės, nes tavo gyvenimas yra tik tavo. Tu gyveni vieną vienintelį kartą ir tai yra tavo pasirinkimai. Ir kartais, kai būna labai baisu, svarbiausia galvoti ne apie tuos žmones, kurie pasakys kažką blogo, o apie tuos, kurie yra šalia ir kurie pasakys tau kažką gero. Jeigu tokių žmonių nėra, reikia galvoti apie žmogų, kuris ateis į pasaulį. Ir tai gali būti tas žmogus, kuris atsiras šalia tavęs, su kuriuo tu galėsi šnekėtis. Tu turėsi vaiką, gal geriausią draugą, gal net gyvenimo guru. Niekada negali žinoti, kas bus.

Aš galvoju, kad tokioje situacijoje atsidūrus moterimi būti labai gera: meilę užkariausim, pinigų užsidirbsim, o laimę – pasigimdysim.

 

MŪSŲ RĖMĖJAI IR PARTNERIAI